Latest North District News

North Division I Awards

All-State

Attack
Zach Coker - Jesuit
Bryce Green - HP
Nick Hruby - Coppell
Richie Loftis - ESD

Defense

Bear Goldstein – St. Marks
Foster Huggins - ESD
Justin Harvey – St. Marks
Tom Huber - Jesuit

Midfield
Barrett Anigian - ESD
Lee Belland - Jesuit
Evan Chang Tung – St. Marks
Robert Mencke - HP
Sam Romano - ESD

Goalie

Dan Morris - Jesuit
Matthew Meaders - HP

LSM

Brett France – Plano West

Face-Off

Sam Rosengarden - Jesuit

All-District

Attack
Drew Barry - Allen
Andrew Graffy – St. Marks
Ryan Schaffer – Plano West
Bryce Wasserman - Southlake

Defense

Remy Kell - HP
Hilton Kennington - HP
Garrett Choate - Coppell
Mac Haug – Plano West

Midfield

Carson Buell - Jesuit
Jack Hawkins - Allen
Danny Koudelka – St. Marks
Christopher Marlow - HP
Garrett Van de Ven - Jesuit

Goalie
Chris Roach – St. Marks

LSM
Hank Likes - Jesuit

Face-Off

DP Lambert - Coppell


  ALL STATE  
   
Attack
23 Jake Halter Senior Flower Mound
40 Matthew Hammond Senior Flower Mound
5 Crawford Thompson Junior HPII
20 Bevan Pate Junior Keller
   
FOGO
31 Blake Weir Senior Flower Mound
   
Midfield
0 Brendan Ianiero Senior Flower Mound
7 Griffin Johnston Sophomore Hillcrest
7 Will House Junior HPII
Midfield/FOGO 0 Dylan Tolliver Senior Keller
6 Cameron Close Sophomore McKinney
   
Defense
5 Dylan Sprock Senior Flower Mound
27 Ryan Mulka Senior Flower Mound
14 Cole Ogden Sophomore HPII
44 Jake Hamilton Junior Keller
   
LSM

23 Daniel Spomer Sophomore Greenhill
   
Goalie #1
79 Nick Orme Senior Flower Mound
Goalie #2
83 Connor Burke Junior McKinney

    
  ALL DISTRICT  
   
Attack
15 Walker Nelson Senior Flower Mound
19 Drew Kaplan Junior Greenhill
25 Dakota Butler Junior Keller
7 Brody Kovacs Junior McKinney
   
FOGO

7 Drew Jordan Junior Colleyville
   
LSM
15 William Walter Sophomore HPII
   
Midfield
44 Daniel Lambert Junior Flower Mound
12 Cole Cramer Sophomore Greenhill
9 Bo Puckett Junior HPII
1 Jackson Price Senior Keller
8 Johnny Santos Junior McKinney
   
Defense
51 Sean Smith Junior Colleyville
32 John Schuster Senior Flower Mound
17 John Rivera Junior Greenhill
33 Jake Cruzen Junior Keller
   
Goalie
23 Trey Cambere Junior Flower Mound

Honorable Mention
20 Madux Middaugh Freshman Colleyville
4 Nick Wooten Junior Colleyville
35 Kyle O'Connell Sophomore Flower Mound
22 Alex Bryan Sophomore Greenhill
57 Travis Hogman Senior McKinney
53 Chris Winters Senior PESH
15 Johnson Thweatt Sophomore Hillcrest
55 Matt Nollman Junior Frisco
6 Tyler Brock Sophomore HPII
19 Justin Lakey Senior McKinney
21 Aaron Milhorn Senior Hillcrest
26 Garrett Blubaugh Sophomore Keller
22 Hunter Kimmerle Senior PESH
9 Trevor Hetrick Freshman Greenhill
 Midfield 
40 Brandon Hunter Junior Colleyville
33 Marshall Hecht Junior Colleyville
16 Robbie Bell Junior Flower Mound
4 Brennan Baker Senior Greenhill
31 Mason Brown Sophomore Greenhill
19 Dalton Skelly Junior Keller
22 Cameron Peterman Junior Keller
62 Zach Tate Senior PESH
11 Connor Graham Junior Flower Mound
5 Will Wakefield Sophomore Hillcrest
12 Austin Marsh Sophomore Hillcrest
1 Chase Alford Sophomore HPII
26 Jake Ham Rockwall
 DM 
11 Dalton Mills Junior Keller
 FOGO 
30 Hayden Barber Junior Keller
 LSM 
2 Ryan Voskuil Freshman Flower Mound
29 Dalton Currin Sophomore Flower Mound
 LSM/D 
21 Patrick Deniger Senior Greenhill
 Defense 
9 Ian Kinne Senior Keller
24 Jake Moore Sophomore Colleyville
66 Collin Spence Junior PESH
9 Roy Young Freshman Colleyville
13 Gunnar James Senior Flower Mound
44 Luke Wagner Freshman Greenhill
24 Einar Longva Senior Greenhill
57 Andrew Saitis Sophomore Keller
 Goalie 
28 Colby Kneese Freshman HPII
1 Kevin Mondy Freshman Hillcrest
1 JP Pickwood Senior Colleyville
34 Zach Harris Junior Keller

North D1 Playoff Game Format 2013

#1 Highland Park #2 Dallas Jesuit receive Byes into the Super Regionals.

#3 ESD hosts #6 Coppell on 4/23 
#4 St. Marks hosts #5 Allen on 4/23